Vasara tuvojas, kādi tad notikumi mūs sagaida? Jāņi un, protams, Līgo – atrodam labākos pantiņus!

Ziema ir galā un šodien ir Mātes diena un tuvojas Vasarsvētki. Mums visiem kalendārs sāk atgādināt par to, kam būs vārda dienas maijā un jūlijā. Pie tam jūnijā mēs visi sagaidīsim vēl vienus samērā gaidītus vasaras svētkus – Līgo un Jāņu dienu. Tieši tie būs tādi svētki, kas tad izsenis latviešiem bija tiešām diezgan tuvi un gaidīti, tas jau bija saistīts ar mistikas sakāmvārdiem un vēl paražām. Kaut gan arī mūsdienās mēs ar prieku atzīmējam gan Vasarsvētkus, gan Līgo. Taču šie svētki iet pavadībā ar ritmiskām dziesmu skaņām kā arī skanīgiem dzejoļiem. Kurā vietā tad to visu, lai atrod? Šodien, kā nerātni Līgo pantiņi, gan arī Jāņu tradīcijas, sastopamas novēlējumu krājumu mājas lapā, kur pie tam eksistē komfortabls rīks dzejoļu atrašanā.

Slavenākie Jāņu dzejoļi šodien

Mūsdienās mums vairāk neinteresē parastie apsveikumi Jāņos. Tiek meklēts kaut kas neparasts un iepriekš nedzirdēts. Populāri paliek arī nerātni Līgo pantiņi, tā kā šādi var izbrīnīt kādu, kuram patīk tieši tādi smieklīgi dzejoļi. Mūsdienu portāli savā mājas lapā piedāvā ērtu instrumentu, kur var atrast, piemēram, Mātes dienas dzejoļus bērniem. Tie būs viegli skaitāmi un sirsnīgi. Nereti tiek meklēts, kas ir Jāņi, tradīcijas, kuras tiek ievērotas šajos svētkos. Līdz ar to vislabākais variants būtu atrast tādu novēlējumu krātuvi, kurā būtu viss vienā vietā, gan apsveikumi Vasarsvētkos, gan arī neķītri Jāņu apsveikumi.

Novēlējumu krājums – kurā vietā varēs sameklēt to visu?

Nāk klāt Līgo un galvenais, ko cilvēki meklē tad ir šie Līgo apsveikumi. Kaut gan vecmammas dotos svētkus uztver daudz dziļāk un būtu priecīgas, gadījumā ja mēs ievērotu kādas paražas saistībā ar šiem svētkiem. Kādas tad tradīcijas ir pazīstamākās? To var arī noskaidrot dzejoļu krājumu portālos. Ir vietnes, kurās var uziet Māmiņu dienas dzejoļus, kā arī lasīt vairāk par to, kas tad ir Vasarsvētki, ticējumi saistībā ar šiem svētkiem un daudz ko citu. Tādēļ, kad tiks meklēti Māmiņu dienas, Līgo vai varbūt Jāņu dzejoļi, varētu ieteikt vienīgi tādu vietni, kur būtu pilnīgi viss – sākot ar bērnu dzejoļiem un beidzot ar svētku aprakstiem, tradīcijām un svētku kalendāru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *