Pareiza grīdas seguma ieklāšana

Jebkuras mājvietas vai komerctelpas interjera pamatu pamatā jau ir modernas grīdas. Mūsu laikmetā jau ir tik dažādi grīdas segumi, kurus varētu izvēlēties konkrēti Jūsu mitekļa noformējumam. Kāds priekšroku dod ierastajiem un salīdzinoši lētajiem materiāliem, piem., lamināts, linolejs, kovrolīns vai flīzes. Savukārt, vēl citiem vairāk patīk grīdas segumi, kuri jau ir jaunāki un dārgāki, piemēram, marmoleum, ielietās vinila grīdas vai parkets. Protams, tajā brīdī, kad tiek meklēts jauns grīdas segums, jau ir jāsaprot, kurā istabā šis segums var tikt uzklāts, jo konkrētiem materiāliem jau ir atšķirīgas īpašības. Piemēram, guļamistabas vai priekšnama grīdas segumi visbiežāk būs izvēlēti dažādi, tā kā koridors tiek vairāk caurstaigājams nekā, piemēram, Jūsu guļamistaba.

Kādas tieši grīdas iederēsies mājā – parketa vai lamināta?

Grīdas segumi ir lielā variācijā, taču vairāk izvēle ir starp fližu grīdu, parketu un laminata grīdlīstēm. Par flīzēm ir skaidrs, taču kādā veidā saprast, kas tad jau ir labākais variants – laminats vai jau parkets? Jo sākumā liekas, ka šie segumi tomēr ir tik ļoti līdzīgi. Savukārt lamināts izceļas ar vairākām priekšrocībām, kā piemēram, pieejamā lamināta cena kā arī uzstādīšana. Ikvienam ir saprotams, ka ne vien lamināta ieklāšana, bet arī izjaukšana būs tik vienkārša, ka to var paveikt pašiem. Šī veida grīdas dēļi neizdegs saulē, bet virsma būs anti statistiska, neizsauc alerģiju un neietekmē veselību. Mūsdienās pieejamais lamināts var izcelties ar ekoloģiskiem materiāliem un izgatavošanā ir taupīti dabas resursi. Kā lielākais lamināta grīdlīstes mīnuss ir tas, kad to nebūs iespējams atjaunot. Visiem zināms, ka pats lamināts var izberzties ar laiku, kā rezultātā tas ir jāmaina. Visizturīgākais lamināts ir trīsdesmit trešās klases, kas kalpo pat līdz divdesmit gadiem, taču tagad visbiežāk ir likts 32 klases lamināts.

Parkets jau var izcelties ar daudzām labām īpašībām – karstumizturība, skaņas izolācija, droša izmantošana, izturība un higiēniskums. Parketa grīdas dēļi ir ražoti no īsta koka, kas tieši padara tā cenu tik augstu. Tādējādi daudzi uzskata, ka parketa cena ir ļoti augsta, lai to pirktu. Bet ir arī pieejamāks variants – trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – masīvais, divslāņu un trīsslāņu parkets, visaugstākā parketa cena ir masīvajam veidam. Bez tā būs jāpievērš uzmanība tādam apstāklim, vai tiešām parkets un tā forma ir nevainojama. Lai pārliecinātos par grīdlīstes ģeometriju, tā būs jāsaliek kopā. Labi apdares materiāli būs bez spraugām. Parasti, ja tiek izvēlēts parkets, pircējs izmanto mitruma mērītāju, kur parketa mitruma koeficientam jābūt 9% robežās.

Un protams, ka, kad tiks meklēts atbilstošākais parketa centrs, vispirms apskatiet atsauksmes un tad droši konsultējaties ar pārdevējiem. Diezgan bieži tur var būt piedāvāts arī lamināts, vērsiet īpašu vērību, ka parasti tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izziniet visu par likšanas tehnoloģiju, parketu labāk, lai ieklāj speciālists.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *