Lēcas mūsu laikā izbrīna ar to piedāvājumu – sarkanas, zaļas, vai pat zvēru acs krāsas!

Nevar noliegt to, kad lēcas mūsdienās tik tiešām ir un būs diezgan populāras kā arī pieprasītas. Kontaktlēcas jau ir veiksmīgi nomainījušas brilles un vēl efektīvi koriģē tuvredzību, astigmātismu un presbiofiju. Lēcas izmanto arī dekoratīvos nolūkos, lai mainītu acu krāsu kā piemēram. Kad un kurš tad lēcas izgudroja?
Vai varat iedomāties, kad pats Leonardo da Vinči bija tieši tas, kas 16.gs. (precīzāk, 1508.g.) izveidoja skices, kurās attēlota ierīce, ko iespējams pielietot redzes koriģēšanai. Vēl vienu “prototipu” izgudroja R.Dekarts 1637.g.. Tā bija neliela caurule, kas tad piepildīta ar ūdeni, tādējādi izveidojot sava veida palielināmo stiklu.
Taču pirmās lēcas parādījās 1888. gadā un tās radīja stiklinieks Mullers. Viņam bija draugs, kurš zaudēja plakstiņu acij un tam bija spēcīgas sāpes un visu laiku bija sausas acis. Stikla pūtējs centās tam palīdzēt, izgatavojot no stikla lēcas. To centrs bija caurspīdīgs, bet malas baltas, priekš tam, lai saglabātu spēju redzēt apkārtējos priekšmetus. Draugs piemērīja lēcas, un redze uzlabojās.
Beigās Müllers uzsāka masveidā ražot stikla kontaktlēcas. Tomēr šī veida kontaktlēcas nebija pilnībā piemērotas visiem. Tās varēja vilkt tikai ierobežots skaits cilvēku. Masveida kontaktlēcas ražošanu savās rokās ņēma Karls Zeiss kopā ar O.Šotu.

Un tagad mūsu tirgus jau ir piepildīts ar ļoti savādākiem produktiem, pārdodas krāsainas lēcas un par crazy lēcas. Tas viss atvieglo ikdienu, bez tam attīstoties digitālajai pasaulei, pieņemams ir arī kontaktlēcas interneta veikals, kurā visbiežāk ikvienas kontaktlēcas cenas ir zemākas nekā, piemēram, parastos veikalos. Pie tam arī šeit palīgā nāk speciālisti, kas palīdzēs piemeklēt piemērotāko produktu.

Uzzināt vairāk – https://www.manaslecas.lv/lv/krasainas-kontaktlecas/

Kam tieši pievērst uzmanību, pērkot lēcas acīm?

Patlaban ir ne vien viens kontaktlēcas interneta veikals, kur piedāvājuma klāstā ir tik ļoti dažnedažādas lēcas acīm. Kontaktlēcas jau var atšķirties ne tikai pēc to cietuma, mērķa, krāsas, valkāšanas termiņa, bet arī pati lēcas cena ir diezgan atšķirīga. No kā tad tas viss būs atkarīgs? Pirmkārt, kāds tieši kontaktlēcu tips tiks meklēts – cietas vai mīkstās lēcas acīm.
Mīkstas lēcas ir populārākais tips. Tās tiek domātas klientiem ar tuvredzību vai tālredzību, astigmātismu vai hiperopiju. Šī veida kontaktlēcas izvēlās arī medicīnā, piemēram, kad ir nepieciešams ievietot acī zāles vai arī aizsargāt tās, priekš tam, lai paātrinātu dzīšanas procesu. Savukārt, cietās lēcas acu ārsti nozīmē, kad pacientam jau ir acs radzenes formas izmaiņas, ko nevarēs uzlabot ar mīkstajām. Tas var būt, piemēram, astigāmisms.
Lēcas varētu iedalīt pēc nēsāšanas ilguma. Viendienas kontaktlēcas tiek ievietotas tieši no rīta un izvilktas naktī, vēl ir elastīgās lēcas, kas sniedz iespēju gulēta r lēcam acīs pat nakti vai divas. Pastāv vēl pagarinātās darbības, kur tad lēcas var izmantot līdz 6 dienām pat neizņemot tās un pēdējais, nepārtrauktās, kur valkāšanas režīms varētu būt līdz pat mēnesim.
Pastāv vēl krāsainās kontaktlēcas internetā, kuras izmaina Jūsu acu krāsu un pat dažādu zīmējumu kontaktlēcas, kas ļauj pārvērsties, kā piemēram, par vilku vai arī vilkaci. Protams, ka lēcas cena būs atkarīga no visiem faktoriem, gan no valkāšanas ilguma, tā arī cietuma vai kādam tieši mērķim tās ir domātas. Bet visu laiku, pērkot kontaktlēcas internetā, iespējams salīdzināt produktus pie dažādiem pārdevējiem un tad veikt savu izvēli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *